Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Paralelní světy

17. 05. 2017 15:45:00
Existenci paralelních světů už kvantová mechanika dokázala, zbývá jen doladit maličkost. Pokud se člověku život v naší zemi nelíbí, mohl by se prostě přestěhovat do jiné dimenze. Snad to vědci v CERNu do voleb ještě stihnou...

Vyjímáme z katalogu firmy Google New Life CZ pro rok 2020:

Alternativa č.1: Šťastný život v prosperující společnosti, řízené nadnárodní korporací Agroworld, založený na poctivé a oddané práci pro svého zaměstnavatele. Velkými sociálními výhodami se pyšní hlavně loajální občané s nastřeleným čipem. Obrovský přetlak nabídky zboží a služeb, zvláště po zrušení maloobchodů a řemesel.

Alternativa č.2: Život ve velmi pestré levicové společnosti. Šťastní občané podle zákona z roku 2018 nemusí pracovat, pokud prokáží, že práce je pro jejich organizmus frustrující. Startovací sqoty pro mladé rodiny. Ministerstvo multikulturalismu zajišťuje z evropských a eskymáckých fondů zvýšené dotace pro muslimské přistěhovalce. Tradiční podpora podnikání, minimální mzda 30 tisíc korun měsíčně, 120 státních svátků v roce, povinné tři měsíce dovolené.

Alternativa č.3: Velmi klidný život v bohabojné společnosti. Pod laskavým vedením oblíbených biskupů nedochází k rozvodům ani potratům. Homosexualita vymýcena již v roce 2018. Zvláště vhodné pro rodinný život. Výuka ve státem dotovaných církevních školách rozšířena i na neděli, nevhodný internet zrušen a TV programy soustředěny na loajální ČT1 a televizi Noe.

Alternativa č.4: Život ve společnosti bez nadvlády kapitálu je plný nostalgie. Minimální zločinnost, každodenní lidové veselice, 26. celostátní Spartakiáda, tradiční lampiónové průvody na Náměstí Vasila Bilaka, to všechno patří ke koloritu všedních dní. Ani občasné fronty na zboží, způsobené odchodem z Evropské unie a následnou nenávistnou hospodářskou blokádou, nezhatí plány na šťastnou budoucnost. Zvláště po 32. sjezdu strany.

Alternativa č.5: Společnost založená na tradiční pravicové politice. Velmi vhodná pro bonitní občany, kteří se mohou zúčastňovat pravidelných golfových a tenisových turnajů. Od okamžiku, kdy byla hranice odchodu do důchodu upravena na 80 let, je téměř vymýcena nezaměstnanost. Společnost pevně řídí členové vládnoucí strany, kteří podle zákona z roku 2020 nemusí pracovat a mohou se plně soustředit na politické dění. Prosperující zahraniční obchod je přímo řízen parlamentním výborem lobistů.

Alternativa č.6: Toužíte po vlastenecké společnosti bez zločinu, cizáků, narkomanů a přistěhovalců? Volte tuto nabídku. O váš klid se postará pevná ruka vůdce a občanská domobrana, která bdí za vás. Nový automobil do každé loajální rodiny, nové dálnice, radost z práce pro říši. Nové bydlení pro rodiny, nové tábory pro nepřizpůsobivé a imigranty.

Alternativa č.7: Život ve svobodné společnosti na vysoké kulturní úrovni. Ve společnosti, kde pravda dávno zvítězila, kavárny jsou plné občanů a ústava zaručuje svobodu slova, zpěvu, písma, lži i cestování. Výběrové řízení na novou Národní hymnu vyhrála v roce 2020 skupina Lucie. Pro společnost velmi důležitý zákon o tantiémech z uměleckých děl, vybíraný úřadem OSA Nostra, byl přijat s jásotem na mítingu na Staroměstském náměstí.

Alternativa č.8: Nabídka tohoto alternativního života byla v nedávných dnech pro naprostý nezájem zákazníků stažena. Společnost, vedená populistickým ekonomem, známým svým působením v různých politických uskupeních, se postupem let stala pro obyvatele trvale nepřitažlivou. Po opětovně prohraných volbách v roce 2021 a následném přijetí Eura, zůstala země v dlouhodobém ekonomickém rozvratu.

Tak přátelé nevím, nevím. Raději ještě počkám, jak se to vyvine...

Autor: Zdenek Pfeifer | středa 17.5.2017 15:45 | karma článku: 9.70 | přečteno: 252x

Další články blogera

Zdenek Pfeifer

Konec Belle Epoque

Žebřiňák pomalu kodrcal po prašné cestě a vesnice brzo zmizela za lesem. Mladým hochům na voze nebylo zrovna do řeči. Dřevěné vojenské kufry, natřásající se spolu s nimi, napovídaly běh věcí příštích...

20.11.2017 v 15:03 | Karma článku: 11.39 | Přečteno: 257 | Diskuse

Zdenek Pfeifer

Tajemná vila

Soudružka učitelka okřikovala rozdováděnou třídu prvňáčků nevědomky šeptem. Tak magicky na ni působilo prostředí čekárny v našem zdravotním středisku, kam nás přivedla na preventivní prohlídku...

19.11.2017 v 17:50 | Karma článku: 12.43 | Přečteno: 408 | Diskuse

Zdenek Pfeifer

Psí životy

Bylo jich šest a každý úplně jiný. Jedno měli společné, byli to kamarádi a dobří parťáci, kteří mne provázeli od dětství až do dnešních dnů.

27.1.2017 v 9:46 | Karma článku: 17.80 | Přečteno: 331 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Radomír Stárek

Výměna vedení nebo rekonstrukce energetické sítě a omezení vlastnických práv

Máte na Vašem pozemku vedení elektřiny, plynu, vody apod. již několik desetiletí a nikdy jste nedostali žádnou náhradu? Teď svitla naděje majitelům pozemků - obcím i občanům.

20.11.2017 v 19:28 | Karma článku: 16.13 | Přečteno: 436 | Diskuse

Karel Trčálek

A kdy se ultrakatolíci omluví prof. Halíkovi?

Vážený bloger pan Kavka se ptá, kdy se prof. Halík omluví kardinálu Dukovi. Ale když po nějaké osobě chceme omluvu, mohli bychom se jí taky omluvit za to, co jsme na ni nakydali, a nenakydali jsme toho na ni zrovna málo, že

20.11.2017 v 19:01 | Karma článku: 12.75 | Přečteno: 442 | Diskuse

Martin Faltýn

Partajní hrátky

Jistě řada z vás zná britský sitcom Jistě, pane ministře i pokračování Jistě, pane premiére. Je neuvěřitelně nadčasový. I vzhledem k tomu, co nám předvádějí poslanci při svém prvním zasedání.

20.11.2017 v 18:04 | Karma článku: 18.24 | Přečteno: 285 | Diskuse

Pavel Nitka

Všichni chtějí dobro, jen si ho každý představuje jinak

Přiznávám, jsem občas masochista. Občas si prostě vědomě způsobuji utrpení a nevadí mi to. Dokonce si to i užívám. Třeba zrovna dnes. Dobrovolně sleduji ustavující schůzi PS PČR...

20.11.2017 v 16:11 | Karma článku: 27.89 | Přečteno: 775 | Diskuse

Michal Dokoupil

Já, versus šílený čínský otec

Rodinné vztahy a jejich pravidla jsou v Číně, jak je asi většině známo, poněkud komplikovanější než v Evropě. Já se o tom mohl přesvědčit na vlastní kůži.

20.11.2017 v 16:00 | Karma článku: 21.58 | Přečteno: 676 | Diskuse
Počet článků 33 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 602

Jsem vystudovaný strojař, který pracoval v kultuře. Píšu do šuplíku, mám rád filmy, hudbu, francouzské brambory a svoji ženu. Nesnáším pokrytectví, násilí a neserióznost.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.