Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Paralelní světy

17. 05. 2017 15:45:00
Existenci paralelních světů už kvantová mechanika dokázala, zbývá jen doladit maličkost. Pokud se člověku život v naší zemi nelíbí, mohl by se prostě přestěhovat do jiné dimenze. Snad to vědci v CERNu do voleb ještě stihnou...

Vyjímáme z katalogu firmy Google New Life CZ pro rok 2020:

Alternativa č.1: Šťastný život v prosperující společnosti, řízené nadnárodní korporací Agroworld, založený na poctivé a oddané práci pro svého zaměstnavatele. Velkými sociálními výhodami se pyšní hlavně loajální občané s nastřeleným čipem. Obrovský přetlak nabídky zboží a služeb, zvláště po zrušení maloobchodů a řemesel.

Alternativa č.2: Život ve velmi pestré levicové společnosti. Šťastní občané podle zákona z roku 2018 nemusí pracovat, pokud prokáží, že práce je pro jejich organizmus frustrující. Startovací sqoty pro mladé rodiny. Ministerstvo multikulturalismu zajišťuje z evropských a eskymáckých fondů zvýšené dotace pro muslimské přistěhovalce. Tradiční podpora podnikání, minimální mzda 30 tisíc korun měsíčně, 120 státních svátků v roce, povinné tři měsíce dovolené.

Alternativa č.3: Velmi klidný život v bohabojné společnosti. Pod laskavým vedením oblíbených biskupů nedochází k rozvodům ani potratům. Homosexualita vymýcena již v roce 2018. Zvláště vhodné pro rodinný život. Výuka ve státem dotovaných církevních školách rozšířena i na neděli, nevhodný internet zrušen a TV programy soustředěny na loajální ČT1 a televizi Noe.

Alternativa č.4: Život ve společnosti bez nadvlády kapitálu je plný nostalgie. Minimální zločinnost, každodenní lidové veselice, 26. celostátní Spartakiáda, tradiční lampiónové průvody na Náměstí Vasila Bilaka, to všechno patří ke koloritu všedních dní. Ani občasné fronty na zboží, způsobené odchodem z Evropské unie a následnou nenávistnou hospodářskou blokádou, nezhatí plány na šťastnou budoucnost. Zvláště po 32. sjezdu strany.

Alternativa č.5: Společnost založená na tradiční pravicové politice. Velmi vhodná pro bonitní občany, kteří se mohou zúčastňovat pravidelných golfových a tenisových turnajů. Od okamžiku, kdy byla hranice odchodu do důchodu upravena na 80 let, je téměř vymýcena nezaměstnanost. Společnost pevně řídí členové vládnoucí strany, kteří podle zákona z roku 2020 nemusí pracovat a mohou se plně soustředit na politické dění. Prosperující zahraniční obchod je přímo řízen parlamentním výborem lobistů.

Alternativa č.6: Toužíte po vlastenecké společnosti bez zločinu, cizáků, narkomanů a přistěhovalců? Volte tuto nabídku. O váš klid se postará pevná ruka vůdce a občanská domobrana, která bdí za vás. Nový automobil do každé loajální rodiny, nové dálnice, radost z práce pro říši. Nové bydlení pro rodiny, nové tábory pro nepřizpůsobivé a imigranty.

Alternativa č.7: Život ve svobodné společnosti na vysoké kulturní úrovni. Ve společnosti, kde pravda dávno zvítězila, kavárny jsou plné občanů a ústava zaručuje svobodu slova, zpěvu, písma, lži i cestování. Výběrové řízení na novou Národní hymnu vyhrála v roce 2020 skupina Lucie. Pro společnost velmi důležitý zákon o tantiémech z uměleckých děl, vybíraný úřadem OSA Nostra, byl přijat s jásotem na mítingu na Staroměstském náměstí.

Alternativa č.8: Nabídka tohoto alternativního života byla v nedávných dnech pro naprostý nezájem zákazníků stažena. Společnost, vedená populistickým ekonomem, známým svým působením v různých politických uskupeních, se postupem let stala pro obyvatele trvale nepřitažlivou. Po opětovně prohraných volbách v roce 2021 a následném přijetí Eura, zůstala země v dlouhodobém ekonomickém rozvratu.

Tak přátelé nevím, nevím. Raději ještě počkám, jak se to vyvine...

Autor: Zdenek Pfeifer | středa 17.5.2017 15:45 | karma článku: 9.69 | přečteno: 230x

Další články blogera

Zdenek Pfeifer

Psí životy

Bylo jich šest a každý úplně jiný. Jedno měli společné, byli to kamarádi a dobří parťáci, kteří mne provázeli od dětství až do dnešních dnů.

27.1.2017 v 9:46 | Karma článku: 15.88 | Přečteno: 303 | Diskuse

Zdenek Pfeifer

Nejistá sezóna s The Wall

Snad mi pan Svěrák odpustí parafrázi názvu, ale když se znovu a znovu dívám na svůj oblíbený film, vracím se do osmdesátých let a prožívám pocity autorů při schvalování scénáře. Takhle to opravdu bylo...

26.1.2017 v 13:42 | Karma článku: 18.75 | Přečteno: 378 | Diskuse

Zdenek Pfeifer

Error 42

Nad mořem zapadalo slunce a celá pláž se zabarvila doruda. Trochu kýč, ale na Bali to tak prostě chodí každý den. Večerní párty na terase vily už Honzu poněkud nudily. Bude muset změnit program...

25.1.2017 v 15:46 | Karma článku: 7.80 | Přečteno: 295 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jaroslav Kvapil

Multikulturalismus a realita

Všechno podstatné je vlastně obsaženo v názvu článku Jiřího Turnera „Multikulturalismus nefunguje, multikulturalismus existuje“, který byl podnětem k tomuto mému textu. Je to tak, různé „kultury“ se mísily už v prehistorii...

20.7.2017 v 15:06 | Karma článku: 7.92 | Přečteno: 435 | Diskuse

Tomáš Králíček

Zkorumpovaná městská rada? Švába na ni!

Není až tak výjimečné, když jsou politici zkorumpovaní, když sami nedodržují zákony, případně si je přetvářejí k obrazu svému. Možná o to výjimečnější je, podaří-li se je odhalit a potrestat tak, že na to nikdy nezapomenou.

20.7.2017 v 14:13 | Karma článku: 5.65 | Přečteno: 213 | Diskuse

Libuse Palkova

Kdyby muži mohli otěhotnět

"Kdyby muži mohli přijít do jiného stavu, už dávno by prosadili za znásilnění trest smrti". Tahle moudrost doktora Plzáka není ani zdaleka tak známá, jako profláknuté „zatloukat, zatloukat, zatloukat", ale je vtipná.

20.7.2017 v 13:09 | Karma článku: 11.01 | Přečteno: 331 | Diskuse

René Melichar

Stárnu nebo blbnu? aneb mám nové brýle

„Stáří je blbec,“ říkával můj pětaosmdesátiletý dědeček a musím říct, že já to naštěstí ve svých třiačtyřiceti letech zatím nijak nepozoroval,

20.7.2017 v 9:05 | Karma článku: 16.66 | Přečteno: 425 | Diskuse

Jan Tichý

Karlštejn se blíží

Jsou události, které proběhly za mlada a člověku se tak pozitivně zapsaly do života, že na ně bude s láskou vzpomínat celý život. Pro určitou skupinu z nás to byly prázdniny s Brontosaurem v období 1985 až 1991.

20.7.2017 v 7:11 | Karma článku: 7.89 | Přečteno: 222 | Diskuse
Počet článků 31 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 615

Jsem vystudovaný strojař, který pracoval v kultuře. Píšu do šuplíku, mám rád filmy, hudbu, francouzské brambory a svoji ženu. Nesnáším pokrytectví, násilí a neserióznost.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.