Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Paralelní světy

17. 05. 2017 15:45:00
Existenci paralelních světů už kvantová mechanika dokázala, zbývá jen doladit maličkost. Pokud se člověku život v naší zemi nelíbí, mohl by se prostě přestěhovat do jiné dimenze. Snad to vědci v CERNu do voleb ještě stihnou...

Vyjímáme z katalogu firmy Google New Life CZ pro rok 2020:

Alternativa č.1: Šťastný život v prosperující společnosti, řízené nadnárodní korporací Agroworld, založený na poctivé a oddané práci pro svého zaměstnavatele. Velkými sociálními výhodami se pyšní hlavně loajální občané s nastřeleným čipem. Obrovský přetlak nabídky zboží a služeb, zvláště po zrušení maloobchodů a řemesel.

Alternativa č.2: Život ve velmi pestré levicové společnosti. Šťastní občané podle zákona z roku 2018 nemusí pracovat, pokud prokáží, že práce je pro jejich organizmus frustrující. Startovací sqoty pro mladé rodiny. Ministerstvo multikulturalismu zajišťuje z evropských a eskymáckých fondů zvýšené dotace pro muslimské přistěhovalce. Tradiční podpora podnikání, minimální mzda 30 tisíc korun měsíčně, 120 státních svátků v roce, povinné tři měsíce dovolené.

Alternativa č.3: Velmi klidný život v bohabojné společnosti. Pod laskavým vedením oblíbených biskupů nedochází k rozvodům ani potratům. Homosexualita vymýcena již v roce 2018. Zvláště vhodné pro rodinný život. Výuka ve státem dotovaných církevních školách rozšířena i na neděli, nevhodný internet zrušen a TV programy soustředěny na loajální ČT1 a televizi Noe.

Alternativa č.4: Život ve společnosti bez nadvlády kapitálu je plný nostalgie. Minimální zločinnost, každodenní lidové veselice, 26. celostátní Spartakiáda, tradiční lampiónové průvody na Náměstí Vasila Bilaka, to všechno patří ke koloritu všedních dní. Ani občasné fronty na zboží, způsobené odchodem z Evropské unie a následnou nenávistnou hospodářskou blokádou, nezhatí plány na šťastnou budoucnost. Zvláště po 32. sjezdu strany.

Alternativa č.5: Společnost založená na tradiční pravicové politice. Velmi vhodná pro bonitní občany, kteří se mohou zúčastňovat pravidelných golfových a tenisových turnajů. Od okamžiku, kdy byla hranice odchodu do důchodu upravena na 80 let, je téměř vymýcena nezaměstnanost. Společnost pevně řídí členové vládnoucí strany, kteří podle zákona z roku 2020 nemusí pracovat a mohou se plně soustředit na politické dění. Prosperující zahraniční obchod je přímo řízen parlamentním výborem lobistů.

Alternativa č.6: Toužíte po vlastenecké společnosti bez zločinu, cizáků, narkomanů a přistěhovalců? Volte tuto nabídku. O váš klid se postará pevná ruka vůdce a občanská domobrana, která bdí za vás. Nový automobil do každé loajální rodiny, nové dálnice, radost z práce pro říši. Nové bydlení pro rodiny, nové tábory pro nepřizpůsobivé a imigranty.

Alternativa č.7: Život ve svobodné společnosti na vysoké kulturní úrovni. Ve společnosti, kde pravda dávno zvítězila, kavárny jsou plné občanů a ústava zaručuje svobodu slova, zpěvu, písma, lži i cestování. Výběrové řízení na novou Národní hymnu vyhrála v roce 2020 skupina Lucie. Pro společnost velmi důležitý zákon o tantiémech z uměleckých děl, vybíraný úřadem OSA Nostra, byl přijat s jásotem na mítingu na Staroměstském náměstí.

Alternativa č.8: Nabídka tohoto alternativního života byla v nedávných dnech pro naprostý nezájem zákazníků stažena. Společnost, vedená populistickým ekonomem, známým svým působením v různých politických uskupeních, se postupem let stala pro obyvatele trvale nepřitažlivou. Po opětovně prohraných volbách v roce 2021 a následném přijetí Eura, zůstala země v dlouhodobém ekonomickém rozvratu.

Tak přátelé nevím, nevím. Raději ještě počkám, jak se to vyvine...

Autor: Zdenek Pfeifer | středa 17.5.2017 15:45 | karma článku: 8.93 | přečteno: 213x

Další články blogera

Zdenek Pfeifer

Psí životy

Bylo jich šest a každý úplně jiný. Jedno měli společné, byli to kamarádi a dobří parťáci, kteří mne provázeli od dětství až do dnešních dnů.

27.1.2017 v 9:46 | Karma článku: 15.88 | Přečteno: 299 | Diskuse

Zdenek Pfeifer

Nejistá sezóna s The Wall

Snad mi pan Svěrák odpustí parafrázi názvu, ale když se znovu a znovu dívám na svůj oblíbený film, vracím se do osmdesátých let a prožívám pocity autorů při schvalování scénáře. Takhle to opravdu bylo...

26.1.2017 v 13:42 | Karma článku: 16.80 | Přečteno: 375 | Diskuse

Zdenek Pfeifer

Error 42

Nad mořem zapadalo slunce a celá pláž se zabarvila doruda. Trochu kýč, ale na Bali to tak prostě chodí každý den. Večerní párty na terase vily už Honzu poněkud nudily. Bude muset změnit program...

25.1.2017 v 15:46 | Karma článku: 7.80 | Přečteno: 289 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Miroslav Palfi

Atentát nebo likvidace?

Při dnešním výročí atentátu na Heydricha bych rád podotkl několik věcí. Ne o samotném atentátu, ale spíše o tom, co se o něm traduje.

27.5.2017 v 11:17 | Karma článku: 27.04 | Přečteno: 989 | Diskuse

Štěpán Bicera

Atentát na Heydricha proti vůli českého odboje

​Třináct dnů před atentátem obdržel domácí odboj z Londýna zprávu, ve které plk. F. Moravec psal:" Nemějte starosti, pokud se týče teroristických akcí. Akce proti oficiálním říšským osobám nepřipadá za této situace v úvahu.

27.5.2017 v 11:00 | Karma článku: 19.04 | Přečteno: 810 | Diskuse

Helena Vlachová

"Já jsem nevinný..."

"Já jsem nevinný...," je věta z Haškova Švejka. A opět se mi tento román vybavuje, když vidím, co se odehrálo na naší politické scéně

27.5.2017 v 6:03 | Karma článku: 13.02 | Přečteno: 626 | Diskuse

Jan Tomášek

Pozdrav z Bledu

Jsa v domácí léčbě, probírám se starými – převážně rodinnými pohlednicemi a tentokrát mě zaujala především rubová čili korespondenční strana. Nalezl jsem zde třeba korespondenci z První Světové války.

26.5.2017 v 23:29 | Karma článku: 11.30 | Přečteno: 233 | Diskuse

Jan Pražák

Zrádnost obřího poprsí

Těsně po střední škole před započetím dalšího vzdělávacího procesu jsme podstoupili takzvanou letní aktivitu. Tehdy to bylo zvykem a já se svými třemi budoucími spolužáky „narukoval“ na jakési pražské staveniště.

26.5.2017 v 21:39 | Karma článku: 27.65 | Přečteno: 1156 | Diskuse
Počet článků 31 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 611

Jsem vystudovaný strojař, který pracoval v kultuře. Píšu do šuplíku, mám rád filmy, hudbu, francouzské brambory a svoji ženu. Nesnáším pokrytectví, násilí a neserióznost.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.